اخبار بین الملل | آخرین و مهمترین اخبار بین الملل

دولت انگلیس از تلاش خود برای انتقال تروریستهای موسوم به کلاه سفید که در سوریه فعال بودند به این کشور خبر داد. به گزارش نبأپرس، به نقل از العهد، وزارتخانه های خارجه، کشور و توسعه بین الملل انگلیس با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند که دولت ...

بین الملل

دولت انگلیس از تلاش خود برای انتقال تروریستهای موسوم به کلاه سفید که در سوریه فعال بودند به این کشور خبر داد.

یک خبرگزاری غربی ضمن اشاره به نزدیک‌شدن زمان اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران به اقدامات اتحادیه اروپا در حمایت و حفاظت از توافق هسته‌ای ایران پرداخته است.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای حمله تروریستی اهواز را که به شهادت ۲۴ نفر از جمله چند کودک منجر شد محکوم کردند.

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد، سامانه‌های موشکی «اس-۳۰۰» ظرف دو هفته آینده به ارتش سوریه تحویل داده خواهد شد تا امکانات دفاعی این کشور در برابر تهدیدات هوایی بطور قابل توجهی تقویت گردد.

دیپلمات‌های غربی می‌گویند رئیس‌جمهور فرانسه قصد دارد در جریان نشست‌هایی که این هفته در نیویورک برگزار می‌شود بار دیگر طرح خود برای محدود کردن برنامه موشکی ایران با تکیه بر برجام را ارائه کند.

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که کشورش تمایل دارد چند منطقه امن دیگر در سوریه ایجاد کند که برخی از آنها در شرق فرات قرار خواهند گرفت.

ده‌ها نفر از چهره‌های سیاسی آمریکا در بیانیه‌ای از رویکرد فاقد دیپلماسی ترامپ در تعامل با ایران انتقاد کرده و ضمن تاکید بر لزوم بازگشت به برجام، اتکا به تحریم را بی‌اثر خواندند.

سناتور بلندپایه روس تأکید کرد، حادثه سرنگونی هواپیمای روسیه در آسمان سوریه قطعاً بر روابط مسکو و تل‌آویو تأثیر منفی گذاشته و روسیه حتی ممکن است آسمان سوریه را به‌روی هواپیماهای اسرائیلی ببندد.

رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی خواستار تغییر نخست وزیر فعلی این رژیم به دلیل عملکرد بد وی شد.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید هدف از اعمال تحریم‌ها علیه تهران، تغییرات داخلی در ایران است و در صورت عدم تحقق این اهداف، واشنگتن به دنبال تحریم‌های جدید دیگری خواهد رفت.

معاون حزب کارگر انگلیس بر این باور است که دولت ترزا می در آستانه فروپاشی قرار دارد و می‌توان به‌زودی یک انتخابات ملی دیگر را برگزار کرد.

صفحه1 از45

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top