آسیا شرقی | اقیانوسیه

سفارت پاکستان در واکنش به ربوده شدن ۱۴ مرزبان ایرانی در مرز میرجاوه اعلام کرد: اسلام آباد ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی تمام تلاش خود را برای بازگرداندن نظامیان ایرانی انجام خواهد داد.

با اعلام نتایج غیررسمی انتخابات تکمیل ظرفیت پارلمان‌های ایالتی و ملی پاکستان، دو حزب مدعی تحریک انصاف و نواز پیروزی را میان خود تقسیم کردند.

در پی سرد شدن روابط افغانستان-پاکستان و موانع سخت برای معاملات دو طرفه، گشایش بندر چابهار و ایجاد یک جایگزین و مسیر جدید تجاری، ایران به بزرگترین شریک تجاری افغانستان تبدیل شده است.

مقام اسبق وزارت خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرده دولت آمریکا می‌بایست به‌جای خروج از توافق هسته‌ای برجام از آن به‌عنوان اهرم فشار بر ایران در مسائل موشکی و فعالیت‌های منطقه‌‌ای استفاده می‌کرد.

رسانه رسمی کره شمالی محتوی نامه‎ای را که رئیس جمهوری روسیه به‌مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کره شمالی برای رهبر این کشور ارسال کرده بود؛ منتشر کرد.

شدیدترین توفان ۲۵ سال اخیر در ژاپن که «جِبی» نام گرفته موجب لغو دست کم ۶۰۰ پرواز در این کشور شده است.

 یک مقام کره جنوبی اعلام کرد آغاز مجدد رزمایش مشترک میان آمریکا و کره جنوبی باید مورد توافق دو طرف قرار گیرد.

سفیر افغانستان در تهران گفت: روابط و همکاری های کابل و تهران در عرصه های مختلف سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و امنیتی رو به پیشرفت و افزایش است.

مقامات نظامی آمریکا تایید کردند که در حمله فرد نفوذی به نیروهای این کشور در جنوب افغانستان یک نظامی آمریکایی کشته و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

شبکه خبری سی‌بی‌اِس نیوز اعلام کرد: کره شمالی سایت آزمایش موشک دوربُرد «Hwasong-۱۵» را که قادر به هدف قراردادن آمریکا است تخریب می کند.

رهبر کره شمالی برای سومین بار در سال جاری با رئیس‌جمهوری چین دیدار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: اگر مذاکرات (با کره شمالی) شکست بخورند، این رزمایش ها می‌توانند دوباره آغاز شوند که امیدوارم این اتفاق نیفتد.

صفحه1 از2

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top