آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به گزارش سازمان سیا در خصوص دستور ولیعهد سعودی برای قتل خاشقجی گفت ارزیابی در این باره خیلی زود است.

رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در پاریس دیدار کردند.

نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا نشان می‌دهد که دموکرات‌ها توانسته‌اند کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار بگیرند.

وزیر خزانه داری آمریکا از تلاش این کشور برای قطع دسترسی ایران به سیستم «سوئیفت» خبر داد.

آمریکا موافقت کردبه هشت کشور ازجمله چین، ژاپن،هندوکره جنوبی اجازه دهدبه خرید نفت ایران پس از اعمال تحریم ها در ۵ نوامبر ادامه دهند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید که مقامات و کشورهایی که تحت حمایت واشنگتن هستند، باید هزینه حفاظت توسط ایالات متحده را بپردازند.

آمریکا دو ناو جنگی را به تنگه تایوان در جنوب چین فرستاد.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفت کشورش ماجرای ناپدید شدن و قتل احتمالی جمال خاشقجی را بسیار جدی گرفته و منتظر نتیجه تحقیقات درباره سرنوشت این روزنامه نگار سعودی است.

یک رسانه وابسته به نومحافظه‌کاران آمریکایی گزارش داده دولت این کشور سیاست "فشار حداکثری" علیه ایران را کنار گذاشته و در حال حاضر از "فشار کافی" سخن می‌گوید.

گزارش‌ها حاکی از این است که رئیس جمهوری آمریکا درخواست کناره‌گیری نیکی هیلی از تصدی سمت سفیر ایالات متحده نزد سازمان ملل متحد را پذیرفته است.

دولت آمریکا اولین عقب نشینی خود را از تحریم هایش علیه ایران انجام داد و به میدان گازی مشترک ایران و انگلیس اجازه ادامه فعالیت را اعطا کرد.

معاون رئیس جمهور آمریکا طی پیام‌هایی در توئیتر نوشت که جهان خواستار پاسخ های درباره سرنوشت روزنامه نگار منتقد سعودی بوده که چند روزی است ناپدید شده است.

صفحه1 از8

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top