دیپلماسی ایران

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ترامپ گفت تشدید اتهامات واهی و خیالبافی های تکراری مقامات آمریکایی ناشی از شکست های پی در پی آنان در مقابل اراده و تدبیر دولت و ملت ایران است.

ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه از دیوان بین‌المللی دادگستری خواست دعوی حقوقی ایران نزد این دادگاه جهت بازگرداندن ۱.۷۵ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه‌شده خود را رد کند.

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه‌ای گفت که اروپا باید تعهدات سیاسی برای حفظ برجام را به سازوکارهای کارآمد تبدیل کند.

ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن به تشریح مواضع جمهوری‌اسلامی درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.

وزیر خارجه کشورمان گفت که همتای آمریکایی‌اش اشتباهات عمده‌ای در قبال ایران و خاورمیانه مرتکب شده است.

رئیس‌جمهوری ترکمنستان مشارکت همه طرف‌های علاقه‌مند در طرح‌های انرژی، حمل‌ونقل و اقتصادی در منطقه دریای خزر بعد از امضای کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر را بسیار خوش‌آتیه نامید.

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: منشاء تروریسمی که امروز تمام جهان بویژه خاورمیانه را در کام خود کشیده است، جایی جز عربستان سعودی و افکار و اندیشه های افراطی که توسط این رژیم تبلیغ، ترویج و تامین مالی می شود، نیست.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران گفت: بر اساس مذاکرات با اروپایی‌ها، سازوکارهای تبادل بانکی و تجاری با ایران تا شروع دور دوم تحریم‌های آمریکا در ۱۳ آبان اجرایی خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران طی چندین پیام در توئیتر نوشت که ایران همچنان به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا و حذف برگشت ناپذیر پدیده بی ثبات کننده قوانین فرامرزی آمریکا ادامه می‌دهد.

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد، بدون حضور آمریکا هم امکان نجات‌دادن توافق هسته‌ای با ایران همچنان وجود دارد و لازم است تا مقامات تهران به این سمت تشویق شوند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران نوشت: نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۴ انزوای آمریکا را به‌تصویر کشید.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای حمله تروریستی اهواز را که به شهادت ۲۴ نفر از جمله چند کودک منجر شد محکوم کردند.

صفحه1 از9

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top