بازی‌های پاراآسیایی|کسب ۴ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز/ رکوردشکنی صلحی‌پور، دارابیان و پاکباز

ششمین روز بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ از صبح امروز با رقابت ورزشکاران ایران در رشته‌های مختلف پیگیری شده است.

به گزارش نبأپرس ، در ششمین روز از بازی‌های پاراآسیایی 2018 اندونزی ورزشکاران کشورمان در رشته‌های مختلف به مصاف حریفان خود رفته‌اند. کاروان ایران تاکنون موفق به کسب 44 طلا، 36 نقره و 36 برنز شده و در رده سوم جدول توزیع مدال‌ها قرار دارد.

نتایج به دست آمده تا این لحظه به شرح زیر است:

دوومیدانی

- الناز دارابیان در پرتاب دیسک بانوان و در کلاس F51/52/53 موفق شد با ثبت رکورد 10.71 متر به مقام نخست برسد و صاحب مدال طلا شود. او نخستین قهرمان کاروان ایران در روز ششم لقب گرفت. دارابیان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، موفق به ثبت رکورد جدیدی در بازی‌های پاراآسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا به نام خود شد.

- سامان پاکباز و مسعود حیدری در پرتاب دیسک مردان کلاس F12 با حریفان رقابت کردند و به مدال‌های طلا و نقره رسیدند. پاکباز با رکورد 51.06 متر به مقام قهرمانی رسید و حیدری هم با رکورد 48.65 متر در رده دوم ایستاد و نایب قهرمان شد. پاکباز با ثبت این رکورد علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، موفق به شکستن رکورد بازی‌های آسیایی نیز شد.

- حسن دهقانی در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F20 عنوانی بهتر از چهارمی را کسب نکرد. در فینال این ماده که ورزشکارانی از مالزی، تایلند و قطر حضور داشتند، دهقانی با ثبت رکورد 11 متر و 67 سانتی متر در رده چهارم ایستاد.

- پیمان نصیری در دوی 1500 متر کلاس T20 در کنار 8 دونده دیگر به میدان رفت و در پایان مسابقه با به جا گذاشتن حد نصاب 04:07:10 دقیقه اول شد و به مدال طلا رسید.

- امین عبدل‌پور در دوی 1500 متر کلاس T45/46 در حالی که تا دور آخر از رقبای خود پیشی گرفته بود، در نهایت با ثبت رکورد 04:19:44 دقیقه به مدال برنز رضایت داد.

- در پرتاب وزنه بانوان کلاس F54، مرضیه صدقی موفق به کسب مدال نقره شد. وی در این رقابت موفق به ثبت رکورد 6.30 متر شد تا پس از ورزشکار چینی نایب قهرمان شود. همچنین مدال برنز این ماده نیز به شهلا حدیدی از کشورمان رسید که وزنه خود را 5.85 متر پرتاب کرد.

- در ماده پرتاب وزنه بانوان ماده F34، فرشته مرادی با ثبت رکورد 6.08 متر به مدال نقره دست یافت. فائزه کرمانی دیگر نماینده ایران در این رقابت بود که در نهایت به عنوان پنجمی بسنده کرد.

- در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F37/38 هرمز سیدی با ثبت رکورد 48.28 متر به مدال نقره دست یافت. پس از سیدی، جواد حردانی دیگر نماینده ایران با پرتابی به میزان 45.61 متر به مدال برنز رسید. محسن مجیدی جمال‌آبادی دیگر نماینده ایران در پرتاب نیزه بود که عنوانی بهتر از دهمی را کسب نکرد.

گلبال

- تیم ملی گلبال بانوان ایران در دیدار رده‌بندی به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد و به مدال برنز رسید.

تیراندازی

- زهرا غلام‌زاده به فینال رقابت‌های تفنگ بادی درازکش کلاس SH2 راه یافت. مرحله مقدماتی رقابت های تفنگ بادی درازکش کلاس SH2 با حضور 16 نفر برگزار شد که زهرا غلام زاده با 631.5 امتیاز هشتم شد و به فینال راه یافت. معصومه خدابخشی دیگر نماینده کشورمان نیز با 629.9 امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفت.

غلام‌زاده در فینال 144.6 امتیاز کسب کرد و با ایستادن در رده هفتم به کار خود پایان داد.

وزنه‌برداری

- حامد صلحی‌پور در دسته 97 کیلوگرم با 8 حریف رقابت کرد و با رکورد 234 به مدال طلا دست یافت. این ورزشکار در تلاش اول در مهار وزنه 221 کیلوگرمی موفق بود و در تلاش دوم نیز وزنه 225 کیلوگرمی را با موفقیت نگه داشت. صلحی‌پور در تلاش سوم وزنه 234 کیلوگرمی را مهار کرد و ضمن شکستن رکورد بازی‌های پاراآسیایی و آسیا، به مدال طلا دست یافت. وی در حرکت چهارم اقدام به حمله به رکود دنیا کرد، اما در مهاز وزنه 244 کیلوگرمی ناکام بود تا در نهایت همان رکورد 234 کیلوگرم برایش ثبت شود.

شطرنج

- دور پنجم و ششم رقابت‌های شطرنج سریع نابینایان و کم بینایان ظهر امروز به پایان رسید و شطرنج‌بازان کشورمان در انتظار کسب مدال های رنگارنگ پس از برگزاری دور هفتم هستند.

در مسابقات b1 آقایان، عرفان محمدعلیزاده در دور پنجم مقابل قزاقستان شکست خورد و در دور ششم مقابل نماینده ویتنام مغلوب شد. مهدی رومی فرد در دور پنجم مقابل نماینده فیلیپین و در دور ششم مقابل حریف میانماری به نتیجه تساوی دست یافت. حسن قدیری در دور پنجم مقابل هندوستان شکست خورد و در دور ششم برابر نماینده اندونزی به پیروزی رسید.

در مسابقات b2 و b3 آقایان، مجید باقری در دور پنجم با فیلیپین مساوی کرد و در دور ششم مقابل نماینده قزاقستان به پیروزی رسید. علیرضا قورچی بیگی در دور پنجم استراحت داشت و در دور ششم مقابل امید کریمی شکست خورد. امید کریمی در دور پنجم مقابل نماینده اندونزی مغلوب شد و در دور ششم علیرضا قورچی بیگی را از پیش روی برداشت.

در مسابقات گروه b1 بانوان و در دور پنجم، زهرا محمدی راد مقابل اندونزی شکست خورد و در دور ششم مقابل میانمار به تساوی رسید. ملیحه صفایی در دور پنجم نماینده اندونزی را شکست داد و در دور ششم مقابل ویتنام به پیروزی رسید. لیلا زارع‌زاده در دور پنجم مقابل اندونزی شکست خورد و در دور ششم برابر حریفی از ویتنام به پیروزی رسید. در رقابت های گروه b2 و b3 بانوان، فریبا زنده بودی در دور پنجم نماینده اندونزی را شکست داد و در دور ششم مقابل ویتنام به پیروزی رسید. عاطفه نقوی در دور پنجم در مقابل ویتنام به پیروزی رسید و در دور ششم مغلوب فاطمه برقول شد. فریبا زنده بودی در دور پنجم فاطمه برقول را شکست داد و در دور دوم مقابل نماینده مالزی به پیروزی رسید. فاطمه برقول در دور پنجم مقابل فریبا زنده بودی شکست خورد و در دور ششم عاطفه نقوی را از پیش روی برداشت.

در جدول رده بندی، تیم b2 و b3 بانوان در رده اول قرار دارد و تیم b1 بانوان دوم است. در بخش آقایان نیز در گروه b1 عنوان چهارم در اختیار ایران است و در گروه b2 و b3 آقایان، در رده سوم قرار داریم.

عصر امروز مسابقات دور هفتم برگزار می شود و شانس کسب مدال های رنگارنگ در گروه های مختلف وجود دارد.

این خبر تکمیل می‌شود ...

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:



ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top