اعزام ۷ میلیون نفر به مناطق راهیان نور در سال گذشته

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در سال گذشته ۷ میلیون نفر از هموطنانمان به مناطق راهیان نور اضافه شدند که ۷۰ درصد آنان جوان بین ۱۵ تا ۳۰ سال بودند.

به گزارش نبأپرس، سردار بهمن کارگر در جریان صد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران طی سخنانی به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: تهران با 33 هزار و 188 شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر از جمله‌ شهرهایی است که حضور پررنگی در طول 8 سال دفاع مقدس داشته و به عنوان ام‌القرای ایران در جهان اسلامی درخشیده است.

وی تصریح کرد: مردم تهران در 8 سال دفاع مقدس پیشگام بودند و اعزام‌های متعددی از تهران به جبهه‌های دفاع مقدس داشتند.

 رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در روزهای جنگ و هشت سال دفاع مقدس شهر تهران 92 بار توسط دشمن بمباران شد و 2598 نفر در این بمباران به شهادت رسیدند.

وی اضافه کرد: 800 یادمان شهیدای گمنام در کشور داریم که 30 درصد این یادمان‌ها در تهران است و در واقع اینها همه نشان عنایت مردم تهران به شهدا و جوانانی است که در هشت سال دفاع مقدس حضور فعالی را در جبهه‌ها داشتند. امیدواریم نمادهای جهاد و مقاومت در تهران ارتقا یابد در حالی که مسائل جناحی و سیاسی در بنیاد هیچ جایگاهی ندارند و در واقع دفاع مقدس برای تمام آحاد کشور است.

کارگر در ادامه ضمن تشکر از اعضای شورای شهر تهران رئیس شورا و شهردار پایتخت اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد حذف عنوان شهید در برخی از معابر بودیم که مدیریت شهری حساسیت ویژه‌ای را به این موضوع داشت و اقداماتی را در ارتباط با رفع این تابلوها انجام داد و امیدواریم در آینده شاهد چنین اتفاقات ناپسندی در شهر تهران نباشیم.

 رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همچنین از اعضای شورای شهر و شهردار تهران در ارتباط با موزه دفاع مقدس تشکر کرد و گفت: در گذشته 300 نفر روزانه  از این موزه بازدید می‌کردند که این آمار به هزار نفر در روز رسیده است.

وی گفت: در گذشته شورایی تحت عنوان شورای ترویج روحیه جهاد، مقاومت و شهادت در شهرداری تهران شکل گرفته بود که متاسفانه بیش از یک سال است که این شورا در شهرداری تشکیل نمی‌شود و درخواست می‌شود که این شورا مجددا تشکیل و فعالیت خود را ادامه دهد. در حال حاضر 15 موزه دفاع مقدس در سطح کشور داریم که این موزه‌ها تا پایان سال به 21 موزه خواهند رسید که در واقع دولت و شهرداری‌ها در سراسر کشور این موزه‌ها را راه‌ انداختند. تا سال 93 ، 700 عنوان کتاب در بنیاد منتشر شده بود که در 4 سال گذشته بیش از 4 هزار عنوان کتاب به چاپ رسیده است.

کارگر همچنین به موضوع راهیان نور اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 7 میلیون نفر به مناطق راهیان نور اعزام شدند که از این جمعیت بیش از 70 درصد جوانان بین 15 تا 30 سال بودند.

 رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همچنین از برگزاری نخستین نمایشگاه ملی بزرگ پهپادهای آمریکایی که توسط پدافند جمهوری اسلامی ساقط شدند در موزه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: روز گذشته این مجموعه با حضور سردار یزدی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی در پایان با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر نامگذاری شهیده خانم در سر معابر و کوچه‌ها گفت: قطعا ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و آمادگی اجرای آن را داریم چرا که زنان در دفاع مقدس نقش موثری داشتند و نقش آنان بیش از 50 درصد در دفاع مقدس بوده است.

    بیشتر بخوانید

        برچیده شدن کتیبه‌های سالار شهیدان توسط شهرداری تهران

        شهردار تهران: هنوز گزارشی در ارتباط با حذف عنوان شهید به دست شهرداری نرسیده است

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top