لرستان

دورود- زلزله‌ای به بزرگی ۳.۱ ریشتر «دورود» در استان لرستان را لرزاند.

پلدختر- در آستانه هفته بسیج اصناف با حضور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور و جمعی از مسئولان، ۱۰۰ واحد مسکونی سیل‌زدگان پلدختر پس از تعمیر و بازسازی افتتاح شد.

گروه استان‌ها ـ وزیر راه‌ و شهرسازی اتصال شبکه ملی حمل و نقل به شبکه بین‌المللی را یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه دانست و گفت: نخستین قطار مسافربری ایران از تهران به ‌آنکارا حرکت کرد.

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه حدود ۳۵۰ میلیارد تومان در چند ماه اخیر در لرستان به مردم پرداخت‌ شده‌است، گفت: ۱۳۷۰۰ واحد مسکونی در این استان تعمیر شد.

گروه استان‌ها ـ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رسما اعلام می‌کنم که هیچ پهپادی از  ایران ساقط نشده است.

سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای بازدید از روند بازسازی مناطق سیل‌زده وارد استان لرستان شد.

رئیس ستاد معین بنیاد مسکن استان اصفهان در شهر پلدختر با بیان اینکه کمک‌های بلاعوض و معیشتی به‌طور کامل به آسیب‌دیدگان سیلاب پرداخت‌شده، گفت: کار بازسازی دیوار ساحلی شهر پلدختر آغاز شده‌است.

تفاهم‌نامه‌ تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده‌ کشور میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد که ۵۵۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی در مناطق سیل‌زده خوزستان، لرستان و گلستان اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به پایداری کامل سدهای لرستان گفت: حجم ۶ سد استان که تاکنون آبگیری شده معادل ۲۰۶ میلیون مترمکعب بوده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در جلسه با مدیران عالی کشور مسئولان را موظف کرده‌اند تا وظایف‌شان را در ارائه خدمت‌رسانی به بهترین شکل انجام دهند تا مشکلات مردم به سرعت برطرف شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران ‌با اشاره به اینکه نیروهای انقلابی و جهادی موجی از امید را در بین مردم ‌سیل‌زده پلدختر ایجاد کردند، گفت: ر‌سانه‌های ‌انقلابی‌ پاسخ شبهه‌افکنی‌ معاندان نظام را بدهند.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه راه ارتباطی ۲۵۰ روستای لرستان قطع است گفت: بیشترین خسارت سیل به شهرستان پلدختر، معمولان و چگنی وارد شده است.

صفحه1 از3

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top