تجمع مالباختگان پروژه مسکن شیده مقابل ساختمان وزارت کار،تعاون ورفاه اجتماعی تهران/خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی + عکس

شمار زیادی از مالباختگان پروژه مسکن هواپیمایی(شیده) مقابل ساختمان وزارت کار ،تعاون ورفاه اجتماعی تهران تجمع کردند و خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی نبأپرس ، پروژه های 1100 و4000 واحدی پرند سال 84 با ثبت نام از تعدادی کارکنان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری استارت خورد.

براساس اسناد موجود، متقاضیان این واحدها باید تا 30 دی ماه 84 پیش پرداخت مورد نیاز برای تأمین  زمین را واریز می‌کردند.

براین اساس، واحدهای مذکور باید طی مدت 30 ماه یعنی حداکثر تا سال 87 به مردم واگذار می‌شد. این درحالی است که براساس اظهارات تجمع کنندگان پس از 12 سال تنها کمتر از 10 درصد پروژه شیده تحویل شده است.

این مالباختگان علاوه بر انتقاد به عملکرد مسئولان فعلی شرکت فرودگاه های کشور و سازمان هواپیمایی، نسبت به عملکرد مدیران سابق این نهاد، به خصوص رضا قدیمی رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشور که هم اکنون در شهرداری تهران مدیرعامل سازمان سازماندهی صنایع و مشاغل است و همچنین منصور باقرزاده مدیرعامل شرکت شیده که چندی پیش در پی اعتراضات و شکایات متقاضیان متهم به "تحصیل مال نامشروع، خیانت در امانت و کلاهبرداری که مبالغی بالغ بر 1000 میلیارد دستگیر شده بود در حال حاضر با وثیقه 300 میلیونی آزاد شده است معترض بودند و می گفتند قدیمی و باقری هنوز تکلیف وجوهی که از مردم گرفته را روشن نکرده اند و ما نه مالک ملک خود هستیم نه سرمایه ای که بعنوان واریزی خرید ملک در اختیار آنها قرار گرفته است و خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی شدند.
اکنون این پروژه که یک فاز آن 4000 واحد و فاز دیگر 1100 واحد مسکونی را شامل می شود روی زمین مانده و پس از گذشت یک دهه، در این دو فاز، خانه ای تحویل کسی نشده است و اصل و سود و جریمه وام بانکی که روی این پروژه اخذ شده نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان شده و بانک مسکن شعبه کریمخان که دادن وام را عهده دار بوده هم برای یکی از پروژه ها اجراییه صادر کرده است.
این مالباختگان چندی پیش نیز در مقابل قوه قضائیه،شورای شهر تهران و ساختمان سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه مهرآباد با برافراشتن پلاکاردهایی که نام و تصویر رضا قدیمی مدیرعامل فعلی سازمان ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و منصور باقرزاده مدیرعامل شرکت شیده بر آن بود، نسبت به روشن شدن وضعیت مالی این شرکت، تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

 

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top