مرغداران با کمبود دان مرغ مواجه هستند

رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: مشکل اصلی امروز مرغداران کمبود و نبود دان مرغ است که به‌دلیل آن مرغ را با هر سنی وارد کشتارگاه می‌کنند.

به گزارش نبأپرس ، محمد یوسفی با بیان اینکه روز پنج‌شنبه قیمت مرغ در مرکز فروش میدان بهمن هر کیلوگرم یک‌هزار تومان ارزان‌تر از روز گذشته بوده است، افزود: قیمت اعلامی از سوی کارگروه تنظیم بازار مورد قبول نیست.

وی همچنین اظهارداشت: نرخ مورد اعلام از سوی این کارگروه کارشناسی‌شده نیست چرا که طبق نظر کارگروه مورد نظر باید 9 درصد به قیمت سال گذشته افزوده شود.

رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌هایی مانند ذرت و سویا 70 درصد نسبت به سال گذشته و اوائل امسال افزایش یافته است، ادامه داد: تخصیص ارز با نرخ چهار هزار و 200 تومان از زمان تک‌نرخی شدن برای واردات نهاده‌ها زمان‌بر شده است.

وی همچنین گفت: قیمت هر کیلوگرم ذرت تا اردیبهشت ماه سال جاری 720 تومان بوده این در حالی است که هم‌اکنون با نرخ یک‌هزار و 350 تومان به مرغداران تحویل می‌شود.

یوسفی افزود: هر کیلوگرم کنجاله سویا نیز طی اردیبهشت ماه امسال یک‌هزار و 350 تومان در اختیار مرغداران قرار می‌گرفت و امروز واحدهای مرغداری باید این نهاده را با میانگین نرخ دو هزار و 600 تومان تهیه کنند.

وی با بیان اینکه مرغداران به‌دلیل نبود دان، مرغ را با هر سنی وارد کشتارگاه می‌کنند، اظهارداشت: این مسئله در آینده بازار را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی اذعان داشت: اشکال در سیستم توزیع از دیگر معضلات مهمی است که مرغداران با این مقوله به‌شدت دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی در ادامه یادآورشد: بین فروشگاه‌های عرضه‌کننده مرغ در شهر تهران تا دو هزار و 500 تومان تفاوت قیمت وجود دارد این درحالی است که شب گذشته هر کیلوگرم مرغ زنده پنج‌هزار و 600 تومان به کشتارگاه عرضه شده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top