آسیا شرقی | اقیانوسیه - نبأپرس

سفارت روسیه در دهلی‌نو با اشاره به حمایت منطقه‌ای از صلح افغانستان اظهارداشت که وجود ایران و هند برای تسهیل مذاکرات صلح در تروئیکای توسعه یافته می‌تواند تاثیرگذار باشد.

خروج نظامی آمریکا پس از دو دهه از افغانستان پرسش‌هایی را بین نظامیان این کشور به وجود آورده است مبنی بر این که نتیجه این همه چه بود در حالی که آنها معتقدند این جنگ را باخته‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به میزبانی ایران از هیئت‌های طالبان و سیاسیون افغان به نقش سازنده ایران در مذاکرات صلح اعتراف کرد.

مدیرکل آسیای جنوبی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که تهران به‌طور هم‌زمان میزبان ۴ هیئت افغانستان از جمله هیئت سیاسی طالبان و هیئت سیاسی جمهوریت است.

چین به آمریکا هشدار داد که در موضوع تایوان سیگنال نادرستی به این جزیره ارسال نکند که باعث تشدید اختلافات میان واشنگتن و پکن شود.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن پیش از مهلت تعیین‌شده برای خروج نیروها از افغانستان در اول ماه می موضع تصمیم خود را برای خروج و یا ادامه حضور نیروها اعلام می‌کند.

جو بایدن خروج نظامیان این کشور در مهلت توافق شده با طالبان در اول ماه می را دشوار خواند اما تاکید کرد که نیروها احتمالاً در سال جاری میلادی خارج می‌شوند.

وزیر امور خارجه چین بر لزوم لغو تحریم‌های غیرعادلانه آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

میانمار «میدان تیان‌آنمن»؛ حکومت کودتا ده‌ها نفر را در خونین‌ترین روز اعتراضات کشت.

ارتش چین روز پنجشنبه از ایالات متحده به خاطر لطمه زدن به امنیت و ثبات منطقه انتقاد کرد.

اظهار نظر مقامات دولت جدید آمریکا حاکی از آن است که دموکرات‌های آمریکایی برخلاف دونالد ترامپ برای تقابل با چین به عنوان رقیب اصلی خود از راهبرد صبر و فشار هوشمندانه استفاده می‌کنند.

در ادامه افشای جنایات نظامیان خارجی در افغانستان، یک نظامی آمریکایی اعتراف کرد که این نیروها برای پاکسازی تله‌های انفجاری در افغانستان از کودکان استفاده می‌کردند.

صفحه1 از11

Top