تظاهرات گسترده مردم تونس در مخالفت با «معامله قرن» ترامپ با شعار «مقاومت، مقاومت، نه سازش»

هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم تونس روز چهارشنبه در تظاهراتی گسترده بر مخالفت خود با توطئه آمریکایی صهیونیستی موسوم به معامله قرن و همبستگی با مردم فلسطین تاکید کردند.

 به گزارش نبأپرس، به نقل از پایگاه خبری شهاب، هزاران تونسی در مخالفت با طرح معامله قرن آمریکا و در همبستگی و حمایت از مردم فلسطین در مقابله با آن تظاهرات کردند.

طیفهای مختلف جامعه مدنی تونس از جمله کانون وکلا، اتحادیه مشاغل و جمعیت دفاع از حقوق بشر خواستار برگزاری این تظاهرات شده بودند.

اتحادیه مشاغل تونس پیش از برگزاری این تظاهرات گسترده مردمی، تجمعی را در برابر مقر خود در میدان محمد علی در مرکز تونس ساماندهی کرد که پس از آن، تظاهرات مردمی تا خیابان الحبیب بورقیبه ادامه یافت.

وکلای تونسی هم تظاهراتی را از برابر کاخ دادگستری در منطقه القصبه تا خیابان الحبیب بورقیبه برگزار کردند.

در جریان این تظاهرات، هزاران تونسی شعارهایی در جرم بودن عادی سازی روابط با اشغالگران و شکست طرح معامله ننگین و تاکید بر حمایت از مسئله فلسطین و اینکه هیچ جایگزینی جز تفنگ وجود ندارد و نیز شعار مقاومت، مقاومت نه سازش سر دادند.

نورالدین الطبوبی دبیرکل اتحادیه مشاغل تونس در اظهاراتی تصریح کرد مسئله فلسطین یک مسئله اساسی و عادلانه و گذرگاه صلح است و در وجدان تمام آزادگان جهان جای دارد.

سه شنبه بیست و هشتم ژانویه(هشتم بهمن) دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از طرح ادعایی خود با عنوان معامله قرن در کاخ سفید و در حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی رونمایی کرد، طرحی که با مخالفت قاطع همه فلسطینیان از جمله تشکیلات خودگردان روبرو شده و هدف از آن حذف مسئله فلسطین عنوان شده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top