دیپلماسی ایران - نبأپرس

شمخانی در صفحه توئیتر خود نوشت: گذر زمان و آزمونهای سپاه در مواجهه با بحرانها نشان داده که این نهاد الهی زیرساخت اصلی قدرت فزاینده انقلاب و نظام در مواجهه با بحران‌ها است.

وزیر امورخارجه کشورمان در گفتگو با روزنامه «فولیا دی سان پائولو» برزیل تاکید کرد: تروریسم درمانی ایالات متحده آمریکا مانع واکنش مؤثر ایران در مقابل بیماری همه گیر ویروس کرونا است.

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر یک مقام آمریکایی مبنی بر تداوم تحریم‌های کاخ سفید علیه ملت ایران در بحبوحه شیوع جهانی کرونا اعلام کرد که آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند، اما ملت ایران در برابر تحریم‌ها شکست نخواهند خورد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری، فهرستی از فوری‌ترین نیازمندی‌های کادر پزشکی و درمانی ایران برای مبارزه با ویروس کرونا را منتشر کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را به‌منظور محدود کردن اختیارات نظامی رئیس‌جمهور این کشور به تصویب رساند.

دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام ادعاهای بی اساس خود را در مورد آنچه عدم همکاری ایران با این نهاد خواند، تکرار کرد.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتی نوشت ادعای انسان‌دوستی آمریکا برای کمک به ایران تنها با عمل به تعهدات واشنگتن در برجام قابل راستی‌آزمایی است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گرفتارشدن بعضی هموطنان به‌دلیل لغو پروازها در پی شیوع ویروس کرونا، از تلاش وزارت امور خارجه برای بازگرداندن آنها خبر داد.

هواپیمای حامل کمک‌های سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با ویروس کرونا وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن اعلام کرد اولین محموله کمک‌های سه‌کشور اروپایی برای مقابله با کرونا تا ساعاتی دیگر وارد تهران خواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه آمریکا تلاش‌هایی را برای بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران آغاز کرده است، تأکید کرد که مسکو و دیگر اعضای جامعه بین‌الملل قاطعانه با این سناریو مخالفت خواهد کرد.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه در نشست امروز وین درباره منافع اقتصادی ایران بحث شد، خاطر نشان کرد که بدون برآورده شدن انتظارات ما در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کامل ایران به برجام مقدور نیست.

صفحه1 از27

Top