بارگیری محموله 30 تنی کیک زرد از اردکان برای انتقال به اصفهان

محموله 30 تنی کیک زرد از کارخانه اردکان برای انتقال به اصفهان بارگیری شد.

به گزارش نبأپرس، دومین محموله کیک زرد تولیدی کارخانه اردکان یزد دقایقی قبل بارگیری شد و قرار است به اصفهان منتقل شود.

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دوم بهمن ماه 1397 در برنامه رو در رو شبکه چهارم سیما گفته بود که 30 تن کیک زرد تولید شده از کارخانه اردکان به کارخانه UCF اصفهان حمل خواهد شد.

علی‌اکبر صالحی امروز همزمان با بارگیری این محموله در گفت‌وگو با شبکه خبر آغاز دهه فجر را خدمت ملت و مقام رهبری تبریک گفت و افزود: در آستانه بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و تقارن این ایام را به فال نیک می‌گیریم که در چنین روزی در مجتمع صنعتی شهید داریوش رضایی‌نژاد در اردکان هستیم، کارخانه تولید کیک زرد است که انشالله امروز شاهد انتقال 30 تن کیک زردی تولیدی به اصفهان خواهیم بود. این قدم بزرگی است که برداشته شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت این کارخانه کامل است و در چهار پنج سال اخیر فعالیت‌های جدی انجام شده که کارخانه را سر پا کنیم، اظهار داشت: از 1371 بنای تاسیس این کارخانه گذاشته شد، ولی این مدت طول کشید ولی در سه چهار سال اخیر با سرمایه‌گذاری‌ها و حمایت دولت و مجلس توانستیم این کارخانه را مجددا راه‌اندازی و به تولید صنعتی برسانیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی این دستاورد را به همه مهندسان که با همت عالی این کار بزرگ را انجام دهند، تبریک و از آنها تشکر کرد.

وی با بیان اینکه این اولین کارخانه تولید کیک زرد در این حجم است، اظهار داشت: قبل از آن یک کارخانه تولید کیک زرد در گچین داشتیم که بسیار مقیاس کوچک‌تری بود. معادنی که در گچین بود حدود 120 تن  را تمام کردیم و الان معدن گچین بسته شده است و الان از معادنی که در استان یزد است ساغند یک و دو استفاده می‌‌کنیم، معادن دیگری هم هست که بعدا اعلام می‌کنیم. در مجموع استان یزد عمده تولید کننده مواد اولیه (کیک زرد)‌ را برعهده دارد و استان دیگری که در این حد غنی از ذخایر اورانیوم باشد نداریم. خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گرفته است.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top